Pielgrzymka 2012

Relacje i galerie zdjęć z pielgrzymki XXIX Pieszej Pielgrzymki Promienistej Strzelno - Jasna Góra w 2012 roku.

dzie ix - miedno - jasna gora 112 20120808 1497230582TAK! To dziś nasz ostatni dzień wspólnego wędrowania. Prowadzi nas on z Miedźna do samych bram naszej Jasnogórskiej Pani. Rozpoczął się on naszą wspólną Mszą Święta o godzinie 7.30 w stałym i ukochanym przez nas miejscu jakim jest dom państwa Kowalików. Po zakończeniu naszej Mszy mieliśmy śniadanie i chwilę przed godziną 9 wyruszyliśmy na pierwszy z trzech odcinków naszego dzisiejszego wędrowania. W Miedźnie zaczęli powoli zjeżdżać się nasi bliscy sprawiając nam tym samym ogromną radość. Jednak dotarła do nas również informacja, że nie dojedzie do Częstochowy nasz Ksiądz Proboszcz z powodu kłopotów zdrowotnych. Informacja ta nas zaskoczyła i bardzo zszokowała, gdyż od tylu lat ksiądz Proboszcz zawsze czekał na nas i witał nas na Jasnej Górze. Jednak wiadomo zdrowie ważniejsze i bardzo modlimy się za księdza i życzymy powrotu do zdrowia.

Czytaj więcej...

Dotarliśmy do celu po 50 km drogi jaką dzisiaj mieliśmy do pokonania. Dzisiejszy etap prowadził nas z Osjakowa do Miedźna. Nasz dzień rozpoczął się bardzo wcześnie bo w trasę ruszyliśmy już o 5.00. W ciszy przemierzyliśmy pierwszą godzinę drogi, gdyż trwała przecież jeszcze cisza nocna. Tuż po godzinie 6 odmówiliśmy modlitwę poranną i zaczęliśmy śpiewać godzinki, jednak musieliśmy je przerwać ponieważ dotarliśmy do miejsca gdzie zaczynają się  piachy i musieliśmy oddać tubę.  Godzinki dokończyliśmy bez mikrofonów i rozpoczęliśmy samodzielny etap piachów. Każdy z nas wędrował z kim chciał i rozmawiał o czym chciał, jedni z nas debatowali na temat stereotypów, inni opowiadali kawały, jeszcze inni śpiewali.

Czytaj więcej...

Dotarliśmy cali i zdrowi i pokonaliśmy dzisiejszy odcinek, który prowadził nas ze Stoczek do Osjakowa. Nasz dzień rozpoczął się Mszą Święta polową w Stoczkach o godzinie 7.15. Ciężko było nam się rozstawać z tym tak ukochanym przez nas miejscu jednak musieliśmy ruszać przed obraz Jasnogórskiej Pani.

Czytaj więcej...

Nastał dzień VI naszego pielgrzymowania. Trasa jaką dzisiaj podążaliśmy prowadziła nas do ukochanego miejsca jakim są Stoczki. Miejsce naszego corocznego przyjęcia nowych pielgrzymów. Msza Święta odbyła się o 7.00 rano w Kościele sióstr Bernardynek. W trakcie jej trwania w ramach wdzięczności za przyjęcie i gościnę zbieraliśmy ofiary, które zostawiliśmy siostrom. Nasz pierwszy etap wiódł z Warty do Biskupic. W trakcie jego trwania odmówiliśmy modlitwy poranne, odśpiewaliśmy godzinki i odbyliśmy poranną medytację. Trasa jaką podążaliśmy dzisiaj jest trudna, gdyż ruch jaki panuje na drodze oraz remonty jakie spotkaliśmy na trasie utrudniały nam poruszanie się. Nasza grupa zablokowała całkowicie ruch i w celu jego rozładowania byliśmy zmuszeni do zejścia na pobocze. Nie przeszkodziło to jednak nam w dalszej drodze.

Czytaj więcej...

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 7.00 w miejscowym kościele. Chwile po godzinie 8.00 byliśmy już na szlaku i podążaliśmy w kierunku Warty. Dzisiejszego naszego miasta noclegowego. Bardzo lubianego przez wszystkich pielgrzymów, gdyż jesteśmy tam przyjmowani przez siostry Bernardynki, które zawsze z otwartym sercem czekają na nas i przyjmują wszystkich pielgrzymów w swoim zakonie.

Czytaj więcej...

I to zakończył się 4-ty dzień naszego pielgrzymowania. Cali i zdrowi, zwartą i wesołą grupą dotarliśmy do Dobrej. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 7.00 w Kościele parafialnym we Władysławowie. Tuż po jej zakończeniu udaliśmy się na szlak. Byliśmy wyspani i wypoczęci, gdyż tak miłe przyjęcie zgotowali nam mieszkańcy Władysławowa. Ciężko było nam się rozstawać, lecz jak mus to mus.

Czytaj więcej...