1. Pielgrzymka piesza jest aktem religijnym mającym charakter rekolekcji w drodze. Stanowi ona spotkanie z Bogiem poprzez rozmaite elementy codziennego dnia: Msza św., modlitwa, konferencja rekolekcyjna, cisza, różaniec i inne nabożeństwa, piosenka, zabawa, wspólnota, a także umartwienie i ofiara.
 2. Każdy dzień pielgrzymkowy wyznacza szczegółowa intencja.
 3. Dzieci i młodzież do lat 18 muszą mieć pełnoletniego opiekuna.
 4. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki zobowiązani są przestrzegać poleceń Ks. Kierownika oraz wybranych służb porządkowych, a ponadto uczestnicy danej grupy jej przewodniczącego.
 5. Każdy zobowiązany jest do przestrzegania bezpieczeństwa ruchu drogowego – marszu w kolumnie. Nie ma przechodzenia po lewej stronie kolumny pielgrzymkowej, którą przejeżdżają samochody!!!
 6. Pielgrzymi pokonują trud drogi pieszo. W razie niemożności lub niedyspozycji jazda autobusem jest możliwa po uprzednim pozwoleniu służby medycznej i poinformowaniu Ks. Kierownika.
 7. Każdy zabiera ze sobą materac śpiwór (koc), wygodne buty, rzeczy osobiste, konieczne lekarstwa, kubek do picia, nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy, przybory higieniczne, identyfikator, różaniec, Dowód Osobisty/legitymację, dobry humor i wszelkie posiadane instrumenty muzyczne!
 8. Na pielgrzymce nie ma picia napojów alkoholowych pod żadną postacią, palenia papierosów i koedukacji na noclegach (nie dotyczy małżeństw).Zabronione jest korzystanie z kąpielisk i jedzenie lodów w czasie wędrówki.
 9. Zabronione jest używanie telefonów komórkowych w czasie marszu.
 10. Samowolne opuszczanie grupy pielgrzymkowej jest równoznaczne z rezygnacją z pielgrzymki.
 11. Pielgrzym nosi odpowiedni strój dostosowany do warunków atmosferycznych. Krótkie spodenki do kolan, bluzki zakrywające ramiona.
 12. Nie jesteśmy wymagający, zachowujemy ciszę nocną, od godz. 22:00 wszyscy jesteśmy już u swoich gospodarzy na noclegach!!! Pełni szacunku za okazywane nam dobro odpłacamy dobrem. Pamiętamy o słowach: dziękuję, proszę itp.
 13. Pamiętamy o sobie w czasie drogi, a także na noclegach! Pielgrzymka jest wspólną drogą za Bogiem!!!
 14. Każdy pielgrzym dostarcza do wspólnej kuchni nastepujące produkty:
 • puszkę rybną
 • dżem
 • paczkę herbaty
 • cukier
 • pasztet
 • serek żółty lub topiony
 • w miarę możliwości inne produkty

UWAGA: należy zwrócić uwagę na termin przydatności do spożycia wszystkich dostarczanych produktów!!!

 

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.