Z dniem 28 lipca rozpoczęła się nasza 29 pielgrzymka promienista Strzelno- Jasna Góra.  Wyruszyliśmy na nasz pielgrzymkowy szlak w ten jakże piękny i słoneczny dzień. Msza pożegnalna w naszej parafii została odprawiona o godzinie 11, której przewodniczył nasz przewodnik ksiądz Jacek Krzesiński. Pielgrzymuje on z nami już po raz trzeci. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Kocham Kościół. W trakcie jej trwania będziemy wysłuchiwać i skupiać się na Kościele oraz rozważać słowa Kocham Kościół, które można interpretować w różnorodny sposób. Dzisiaj hasłem dnia było Kocham Święty Kościół. Myśl przewodnia miała zwrócić naszą uwagę na to, iż w dzisiejszych czasach obserwuje się wiele  świętości, którą się gardzi a która jest przecież tak oczywista.

Na nasz pielgrzymkowy szlak wyruszyliśmy o godzinie 12.15 tuż po dmówieniu Anioł Pański oraz błogosławieństwie, które otrzymaliśmy tuż przed wyjściem na szlak. Na pierwszym odcinku naszej drogi nasze sekcje zaczęły się rozgrzewać. W końcu rok czasu nie byliśmy na szlaku. Drogówka i muzyczni w  nowych składach, które przedstawimy nieco później. W końcu musimy się zgrać. Ze śpiewem na ustach opuściliśmy bramy naszego miasta i podążamy zwartą i większą niż w zeszłym roku grupą. Pierwszy postój mieliśmy w miradzkim lesie i trwał on zaledwie 30 minut jednak udało nam się zregenerować siłę i wyruszyliśmy w kierunku naszej dzisiejszej mety, którą jest Siedlimowo.
W trakcie trwania naszego drugiego odcinka odmówiliśmy koronkę do miłosierdzia bożego i dotarliśmy do Wójcina, gdzie zostaliśmy ugoszczeni po królewsku. Na miejscu czekała na nas ciepła zupa, kawa oraz drugie danie jak i ciasto. Po godzinnym postoju i tak obfitym posiłku wyruszyliśmy na ostatni odcinek naszej wędrówki.

Trzeci odcinek rozpoczęliśmy różańcem a po jego odmówieniu ksiądz Jacek przybliżył nam sylwetkę dzisiejszego patrona dnia czyli św. Josemaria Escriva de Balaguer.  Po jej odczytaniu zbliżaliśmy się już do Siedlimowa więc nasi muzycy przejęli mikrofon i wraz ze śpiewem pojawiliśmy się w Siedlimowie.

Dzisiaj jak co roku w Siedlimowie odbył się koncert. O godzinie 20 w Kościele mogliśmy wysłuchać pieśni religijnych i nie tylko w wykonaniu zespołu, którego skład był następujący:

 • Emilia Wesołek - wokal
 • Agnieszka Twardowska - wokal
 • Maciej Nowak - gitara
 • Waldemar Jackowski - gitara i instrument klawiszowy
 • Leszek Iwiński - gitara basowa
 • Piotr Barczak - główny organizator, puzon
 • Olga Wróblewska - trąbka i wokal
 • Jacek Jackowski - baryton/sakshorn tenorowy
 • Irek Jackowski - akustyk
 • Dominika Paluszak - trąbka
 • Jędrzej Jackowski - saksofon

Dziękujemy im bardzo za ten piękny występ. Będziemy o Was pamiętać.
O 21 odśpiewaliśmy apel jasnogórski i udaliśmy się na noclegi. Tak więc dobranoc kochani.

Pielgrzymi pielgrzymki promienistej Strzelno-Jasna Góra

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.