W końcu nastał dzień piąty. Z uwagi na przewidywany upał na trasę ruszyliśmy wcześniej. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków dzień był bardzo słoneczny. Na pierwszym etapie pielgrzymowania odmówiliśmy modlitwy poranne, Godzinki i Jutrznię. Po postoju przy tartaku odmówiliśmy różaniec i koronkę.

Od Jeziorska, gdzie minęliśmy połowę trasy do Naszej Matki, do samej Warty, na trasie towarzyszył nam Pan Jezus pod postacią Chleba. W trakcie tych etapów medytowaliśmy i szliśmy w skupieniu. Na ostatnim postoju mieliśmy również okazję do adorowania Pana Jezusa. O godzinie 17.00, w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddaliśmy hołd walczącym o wolność naszej Ojczyzny i obronę Wiary a także ks. Przewodnik udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Do Warty doszliśmy przed godziną 18.

Wieczorem w kościółku u sióstr został zorganizowany wieczór Uwielbienia. Wieczór ten także był obfity w śpiewy ku chwale Pana.

Należy też dodać że dołączył do nas siostra Monika, która od razu wspomogła naszą sekcję muzyczną a także medyczną. Odwiedzili Nas też Emilia i Waldek. Ich wizyta uradowała wszystkich obecnych a szczególnie tych którzy pamiętają jeszcze ich z poprzednich pielgrzymek.