Dzień szósty naszego pielgrzymowania rozpoczęliśmy od Eucharystii i posilenia się Komunią Świętą. Po smacznej jajecznicy przygotowanej przez siostry Bernardynki ruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Na pierwszym odcinku tradycyjnie odmówiliśmy modlitwę poranną oraz odśpiewaliśmy Jutrznię i Godzinki. Do postoju dotarliśmy ze śpiewem na ustach. Kolejny odcinek drogi upłynął nam na słuchaniu konferencji odnośnie grzechu i sakramentu Pokuty oraz na modlitwie różańcowej. Trasę przez Sieradz pokonaliśmy śpiewając na cześć Pana i Matki. Dzisiejszy postój obiadowy przygotowały dla nas siostry Urszulanki. Na ostatnim etapie w godzinie miłosierdzia odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz wysłuchaliśmy świadectwo nawrócenia człowieka znanego z programów telewizyjnych Wojciecha Modest Amaro.

Wieczorem czekała tradycyjna niespodzianka dla osób pielgrzymujących z Naszą Grupą po raz pierwszy. Uczestnicy „chrztu” musieli opowiedzieć o sobie kilka słów, wypili magiczny napój po czym odpowiadali na pytania związane z pielgrzymką. Karą za złą odpowiedź było polanie głowy kubkiem wody. Po uroczystym wypowiedzeniu słów przysięgi wszystkie Nasze Kochane pierwszaki zostały obficie oblani wodą. Po kilkuletniej przerwie powróciliśmy do wyboru Miss i Mistera pielgrzymki. Ukoronowane zostały w ten pary najmłodszych i najstarszych pielgrzymów: siostra Weronika z bratem Maćkiem oraz Ciocia Czesia i brat Marek. Na koniec zaczęliśmy hucznie świętować przyjęcie Nowych Pielgrzymów poprzez tańce i śpiewy. Na koniec odtańczyliśmy belgijkę oraz odśpiewaliśmy Apel do Naszej Matki.

W dniu dzisiejszym wyruszyli ze Strzelna pielgrzymi rowerowi w składzie 32 w tym przewodnik ks. Marcin. Z grupą tą spotkamy się w Częstochowie i wspólnie będziemy mogli spotkać się u stóp Pani Jasnogórskiej.