Dzisiejszą relację przygotował dla nas sam Ks. Przewodnik :-) Dziękujemy.

 

Po Mszy Świętej w Russocicach, rozpoczęliśmy kolejny dzień pielgrzymowania. Jesteśmy bardzo wdzięczni Kapłanom oraz Parafianom. Widzimy, że błogosławieństwo Boże, towarzyszy nam nieustannie. Podczas drogi rozważaliśmy kolejne ewangelijne błogosławieństwo: „Błogosławieni cisi…”. Dzisiejszy dzień, pod względem dystansu należał do dość spokojnych. Warunki pogodowe nie utrudniały marszu. Słońce ogrzewało nas i chowało się za chmurami. Wiatr przenosił piękny zapach drzew i świeżo skoszonego zboża. Napotkani ludzie błogosławili nas swoją życzliwością. Widok rodzin oraz osób czekających na przejście pielgrzymki przez miasto lub wioskę, dodawał nam otuchy oraz przymnażał wiary w dobroć serca każdego człowieka….wszak wszyscy jesteśmy dobrzy.

W Parafii pw. NSPJ w Turku, dzięki dobroci Księdza Proboszcza i Parafian, zostaliśmy podjęci obiadem.  Noc, spędzimy w Dobrej. Część Pielgrzymów udała się w gościnę do domów Parafian, pozostali wypoczną w przestronnej hali. Nasze serca wypełnia wdzięczność i radość. Kolejny dzień w drodze, skłania do wyciągnięcia pierwszych wniosków.

Coraz bardziej zacieśniamy pątnicze więzi, okazujemy sobie życzliwość, pomagamy w cierpieniu, zaradzamy problemom. Staramy się widzieć w drugim człowieku Jezusa….i przed Nim przyklękać.  

Zdjęcia z dzisiejszego dnia wkrótce.