Za nami kolejny piękny dzień. Dzisiaj nocujemy na sali gimnastycznej w Licheniu. Po nocnym koncercie w Wilczynie wszyscy czekamy z niecierpliwością na kolejne występy. Dzisiaj po wspólnej mszy św. , przed wyjściem na pielgrzymi szlak otrzymaliśmy od księdza przewodnika brewiarze. Już po pierwszych krokach odmówiliśmy modlitwy poranne. Następnie ksiądz Zbigniew wprowadził nas w istotę modlitwy brewiarzowej, czym ona jest, kto musi a kto może ją odmawiać. Następnie wspólnie rozpoczęliśmy po raz pierwszy śpiewać modlitwę brewiarzową – jutrznię.

Wszyscy pełni sił i energii wędrowaliśmy dalej. W dniu dzisiejszym wsłuchaliśmy się w patrona dnia wczorajszego, gdyż wczorajszy odcinek nam na to nie pozwolił – był to Bł. Pier Giorgie Frassati, człowiek ośmiu błogosławieństw. Patronem dnia dzisiejszego był Jose Sanchez Del Rio – zamęczony, bo kochał Chrystusa. Nasze siostry pięknie odczytały życiorysy tych ważnych osób.

W dniu dzisiejszym posiłki przygotowywały nasze siostry z sekcji gospodarczej, za co bardzo serdecznie już im dziękujemy. Są one dla nas bardzo dobre. Wstają bardzo wcześnie, aby nasze żołądki nie były puste.

Po dotarciu do Lichenia odmówiliśmy krótką modlitwę bazylice. Następnie zostaliśmy poczęstowani zupą pomidorową z bułką.

Na koniec wieczorne spotkanie. Uczymy się hymnu pielgrzymkowego, który w tym roku jest po prostu świetny. Były śpiewy i tańce. Brat Daniel ukochał nas belgijką – jedyne 6 minut świetnie wyczerpującego tańca.

A fotografie z dzisiejszego dnia znajdziecie już w galerii!