To jest ten dzień, na który większość z nas czeka przez cały rok. Zaczynamy dziś nasze pielgrzymowanie do Matki Bożej. Nasz trud pielgrzymowania zakończymy 5 sierpnia u stóp naszej ukochanej Matki. W tym roku swoją wędrówkę rozpoczęło 40 pielgrzymów z nowym przewodnikiem ks. Zbigniewem Ilkowskim. Swój dzień rozpoczęliśmy mszą św. o godzinie 11:00. Na koniec otrzymaliśmy błogosławieństwo Boże od ks. Proboszcza. W tym roku każdy pielgrzym otrzymał różaniec, który jest każdemu z nas po prostu niezbędny.

Tegoroczna pielgrzymka z powodu naszej małej liczby przeszła małą reorganizację, a mianowicie nie ma grup. Są grupowi, którzy liczą na naszą pomoc i wsparcie. Największym problemem jest tuba, ponieważ mamy tylko 7 silnych mężczyzn J. Większość z nich ma inne obowiązki i nie są w stanie nieść tuby. Ale myślę, że damy radę. W końcu jak mówią „w grupie siła”. Również nasze sekcje są w okrojonych składach. Jednakże są oni tak cudowni i wspaniali, że pięknie poradzili sobie pierwszego dnia. W dniu dzisiejszym na naszym pielgrzymim szlaku spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi. W miejscowości Nowa Wieś spotkaliśmy małżeństwo, które poczęstowało nas sokiem. Następnie ks. Proboszcz z Wójcina, który wraz ze swoimi parafianami ugościli nas w szkole podstawowej. Dostaliśmy pyszny obiad a później kawę i ciasto. Następnie zawędrowaliśmy do Wilczyna, czyli do miejsca gdzie dzisiaj nocujemy. Tutejsi mieszkańcy przywitali nas bardzo serdecznie. Wszyscy jesteśmy nadal pod wielkim wrażaniem. Zostaliśmy ugoszczeni kolejnym obiadem – dwudaniowym z deserem. Panie postarały się, abyśmy czuli się jak w domu.

Na zakończenie dzisiejszego dnia koncert zespołu Lux Wera.

Ponadto w czasie naszej dzisiejszej modlitwy różańcowej odczytaliśmy prośby osób, które nie mogły z nami wędrować do Częstochowy. Będziemy o wszystkich pamiętać w naszej codziennej modlitwie.

Zdjęcia z dzisiejszego etapu można już oglądać w galerii. Zapraszamy! :)

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.