Dotarliśmy do celu po 50 km drogi jaką dzisiaj mieliśmy do pokonania. Dzisiejszy etap prowadził nas z Osjakowa do Miedźna. Nasz dzień rozpoczął się bardzo wcześnie bo w trasę ruszyliśmy już o 5.00. W ciszy przemierzyliśmy pierwszą godzinę drogi, gdyż trwała przecież jeszcze cisza nocna. Tuż po godzinie 6 odśpiewaliśmy „Kiedy ranne wstają zorze” i odmówiliśmy modlitwę poranną a następnie zaczęliśmy śpiewać godzinki, jednak dotarliśmy do miejsca gdzie zaczynają się "piachy" i musieliśmy oddać tubę, jednak godzinki zostały dokończone.  W trakcie trwania tego etapu każdy z nas wędrował z kim chciał i rozmawiał o czym chciał, jedni z nas debatowali na temat stereotypów, inni opowiadali kawały, jeszcze inni śpiewali.

Odcinek ten nasza grupa pokonała w wyjątkowym tempie i wszyscy dotarliśmy do Szczytów przed wyznaczonym czasem ukończenia. Po pół godzinnym odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Prowadziła nas ona do Działoszyna na górkę.  Hasło dzisiejszego dnia: Wierzę w ducha, który działa.

Po godzinie 13 ruszyliśmy na kolejny już odcinek drogi. po godzinie marszu stawiliśmy się na kolejnym postoju do tzw. „ULI”. Tam nasz postój trwał ponad 1,5 godziny, i tam czekała na nas pyszna zupa. Po postoju ruszyliśmy na przedostatni etap naszej drogi.

Dzisiejszy ostatni etap prowadził do Miedźna. Było on bardzo wyczerpujący na naszej drodze ukazywały się również inne grupy z naszej Archidiecezji, które podobnie jak my nocują w Miedźnie.  Na miejscu czyli w szkole w Miedźnie zjawiliśmy się o 18.20.

Przypominając: ruszyliśmy dziś o godzinie 5 rano a na miejsce dotarliśmy o 18.30 można zauważyć, że był to najtrudniejszy z dni naszego wędrowania. Nasze spotkanie wieczorne dzisiaj było trochę inne, odbyła się Msza Święta ponieważ rano nie mieliśmy możliwości jej odprawienia. Zależało nam również na tym by odbyła się ona u zaprzyjaźnionej rodziny Kowalików. Bo jutro nasza Msza odbędzie się już w Częstochowie.

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego udajemy się spać. Jutro Częstochowa. Już nie możemy się doczekać! 

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.