Piąty dzień dobiegł końca a za Nami już połowa trasy. Dzień dzisiejszy rozpoczęliśmy Mszą Świętą, która została odprawiona w parafii w Dobrej o godzinie 7.00. Po mszy wyruszyliśmy na nasz pielgrzymi szlak. Pierwszy odcinek minął nam dość szybko. W trakcie jego trwania odmówiliśmy modlitwy poranne i odśpiewaliśmy godzinki. W bardzo dobrym tempie stawiliśmy się na pierwszym postoju w Rzymsku, gdzie regenerowaliśmy siły przez przeszło godzinę.

Po tym odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę, która prowadziła nas do Jeziorska gdzie jest połowa naszej tegorocznej trasy. Po pysznym obiedzie i to bardzo urozmaiconym bo do wyboru mieliśmy aż 3 rodzaje zupy mogliśmy poleżeć ponad 2 godziny. Po postoju obiadowym udaliśmy się na trzeci odcinek trasy, który prowadził do Tomisławic. Tempo nasze było bardzo dobre i tą ruchliwą trasę pokonaliśmy bez większych przeszkód. :) Po godzinnym postoju skierowaliśmy swe kroki ku Warcie. Tam stawiliśmy się chwilę po godzinie 17. Wszyscy z nas zostali przywiani pyszną kolacją przygotowaną przez siostry Bernardynki z tutejszego klasztoru. Jednak ze względu na ilość pielgrzymujących w tym roku osób nie byliśmy w stanie pomieścić się u wyżej wymienionych sióstr i część pielgrzymów musiała udać się do strażnicy w Proboszczowicach.

O godzinie 19.30 odbyło się nasze wieczorne spotkanie, na którym podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i w trakcie jej trwania odczytane zostały tradycyjnie nasze intencje. Po zakończeniu ksiądz Wojciech udzielił każdemu z nas indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Na koniec zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i udaliśmy się spać.

Aha nasza grupa wciąż się rozrasta. J Nikt nie pojechał do domu a wręcz przeciwnie grupa rośnie. Wczoraj dołączyła do nas jedna osoba a od jutra podróżują z nami 4 nowe osoby. Rośniemy w siłę! :)

 

 

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.