DZIEŃ I

Strzelno - Siedlimowo


Nareszcie!!! Zaczynamy wspólne wędrowanie, wspólne przebywanie, wspólne rekolekcje! To jest ten wyjątkowy czas, czas do którego odmierzamy dni. I w końcu jest 28 lipca 2013 roku i wyruszyła nasza JUBILEUSZOWA bo 30 Piesza Pielgrzymka Strzelno- Jasna Góra. Wyruszamy w liczbie: 88 miejmy nadzieje, iż może ona tylko wzrosnąć a nie zmaleć :)

 

Jak co roku naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Mszy pożegnalnej w naszej parafii, która została odprawiona o godzinie 11,30 , której przewodniczył nasz ksiądz proboszcz Otton Szymków. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Wiem komu uwierzyłem. W trakcie jej trwania będziemy wysłuchiwać i skupiać się na tym w co i w kogo wierzymy. Dzisiaj hasłem dnia było: Wierzę w Boga, który jest.
Na nasz pielgrzymkowy szlak wyruszyliśmy tuż przed godziną 13 zaraz po odmówieniu Anioł Pański oraz błogosławieństwie, które otrzymaliśmy tuż przed zakończeniem Mszy Świętej i udaliśmy się na nasz szlak. Na pierwszym odcinku naszej drogi nasze sekcje zaczęły się rozgrzewać. Drogówka, która wsparta chociaż do bram naszego miasta przez strzeleńską policję i straż miejską powoli odzyskuje dawną formę. Grupa muzyczna osłabiona o skład muzyków, którzy przygotowywali koncert dała radę. Nasza dość liczna grupa w wielkim słońcu i upale podążała ku pierwszemu postojowi, który miał miejsce w miradzkim lesie i trwał zaledwie 30 minut jednak udało nam się zregenerować siłę i wyruszyliśmy w kierunku naszej dzisiejszej mety, którą jest Siedlimowo.
W trakcie trwania naszego drugiego odcinka odmówiliśmy koronkę do miłosierdzia bożego, wysłuchaliśmy konferencji i dotarliśmy do Wójcina, gdzie zostaliśmy po raz kolejny ugoszczeni. Po niespełna godzinnym postoju wyruszyliśmy na ostatni odcinek naszej wędrówki.
Dzisiaj przybyliśmy trochę później, gdyż później wyruszyliśmy na trasę. Jednak niesieni wiara dotarliśmy do celu mimo panującej duchoty i inwazji insektów, która dopadła nas w jednym z pobliskich lasów. Cali i może nie koniecznie wszyscy zdrowi stawiliśmy się o 20.00 w Siedlimowie na dorocznym koncercie, który w tym roku zaskoczył nas wszystkich swoim wysokim poziomem i profesjonalizmem.
Trzeba przyznać, że nasz XXX Jubileusz został w pełni uczczony. Profesjonalizm, jakość wykonania i zaangażowanie wszystkich muzyków przełożyło się na fantastyczne przeżycie i cudowny klimat.
W trakcie trwania koncertu odbył się mały konkurs dla pielgrzymów o historii naszej grupy. Z pytaniami nie wszyscy sobie poradzili jednak przynajmniej było wesoło.
Po zakończeniu odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i udaliśmy się na spoczynek.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować organizatorom i muzykom zespołu, który przygotował wcześniej wspomniany koncert. Chodzi tu mianowicie o:

  • Emilię Jackowską, Agnieszkę Twardowską, Marcelinę Konieczną - wokalistki
  • Dominikę Paluszak, Olgę Wróblewską, Jędrzeja Jackowskiego - sekcja dęta
  • Michałowi Witkowskiemu - gitara solowa
  • Maciejowi Nowak - gitara rytmiczna prowadząca
  • Adamowi Senderowskiemu - klawisze
  • Mateuszowi Senderowskiemu, Krzysztofowi Habitch - perkusja
  • Waldemar Jackowski- gitara basowa i poprowadzenie całości koncertu

Wszystkim obecnym Bóg zapłać. I dobrej nocy!

 

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.