Piąty dzień dobiegł końca a za Nami już połowa trasy. Dzień dzisiejszy rozpoczęliśmy Mszą Świętą, która została odprawiona w parafii w Dobrej o godzinie 7.15. Po mszy wyruszyliśmy na nasz pielgrzymi szlak. Pierwszy etap upłynął nam w normalnym rytmie czyli odmówiliśmy modlitwy poranne. Różnił się on jednak tym, że godzinki zostały odśpiewane przez nasze siostry, z którym jedna nie należała do grupy muzycznej. Brawa za odwagę i mamy nadzieję, że i inne osoby także będą potrafiły ujawnić swoje muzyczne talenty. Na tym pierwszym odcinku wysłuchaliśmy medytacji, której dzisiejszym hasłem przewodnim była NADZIEJA.

Pierwszy etap zakończyliśmy godzinnym postojem, gdzie mogliśmy posilić się pysznym śniadaniem przygotowanym przez nasze kochane siostry z grupy gospodarczej. Porządne śniadanie dało nam siłę by podążać dalej ku miejscy gdzie przypada dokładnie połowa naszej całej trasy - Jeziorsko. W trakcie drugiego etapu odmówiony został różaniec, a po nim czekała nas miła niespodzianka przygotowana przez miejscowe panie. Na naszą grupę czekał ciepły posiłek co więcej mieliśmy do wyboru aż 3 rodzaje smacznej zupy. Odpoczynek nasz trwał aż dwie godziny. W tym czasie każdy z nas mógł nabrać sił i chęci do dalszej drogi.

Cała nasza pielgrzymka spisała się dziś na medal ponieważ tempo jakie trzymaliśmy przez cały dzień pozwoliło na dłuższe odpoczynki pomiędzy kolejnym etapami. Po odpoczynku obiadowym udaliśmy się na trzeci odcinek trasy, który prowadził do Tomisławic. W trakcie drogi ksiądz Jacek odczytał kolejne fragmenty życiorysu Prymasa Tysiąclecia. Dzięki wcześniej wspomnianemu tempu nasz postój trwał aż godzinę co pozwoliło na ponowne zregenerowanie sił. Zwartą grupą wyruszyliśmy na ostatni, przewidziany na dziś odcinek naszego całodziennego etapu. W trakcie zagłębiliśmy się w dalszą część życiorysu Kardynała, którą tak wytrwale i dzielnie czytał ksiądz przewodnik.

Do Warty stawiliśmy się o 17. Zostaliśmy przywitani przez Siostry Bernardynki oraz poczęstowani pyszną kolacją. O godzinie 20.00 w sąsiadującym z zakonem sióstr kościele odbyło się wieczorne spotkanie. W trakcie jego trwania odbyła się Adoracja Krzyża. Każdy z Nas miał okazję poczuć się ponownie jak w Wielki Piątek. Każdy także mógł spisać swoje własne intencje, za które odmówiliśmy Litanię do Krzyża Świętego. O 21 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Na zakończenie podaliśmy sobie dłonie i odśpiewaliśmy Błogosławieństwo. Dzisiejszy dzień dobiegł końca- a teraz idziemy spać.

PS. Dzisiejszy dzień nie ma hasła dnia ale za to pojawiła się ZIUTA! (drugi korespondent)

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.