Czas start! Tak, tak, tak, nadszedł ten długo oczekiwany dla nas dzień. Dzień 28 lipca, w którym to wyruszamy na trasę pielgrzymki na Jasną Górę. I wyruszyliśmy. Dzisiaj o godzinie 11 odbyła się pożegnalna Msza Św., w której uczestniczyliśmy wszyscy. Podczas mszy mogliśmy zapoznać się z naszą nowo powstałą grupą muzyczną. I co? Można powiedzieć, że poradzili sobie a przecież to dopiero początek. W trakcie trwania mszy można już było poczuć ten niepowtarzalny znany „starym" pielgrzymom klimat. Nasz ksiądz proboszcz tuż przed wyjściem udzielił nam specjalnego błogosławieństwa dla pątników i wyruszyliśmy. Zwartą grupą udaliśmy się ulicami naszego miasta w asyście straży miejskiej i policji opuściliśmy Strzelno. Zaczęło się! Drogówka w pełnej gotowości, muzyczni szaleli i daliśmy radę.

Pierwszy postój -> Miradz. Zostaliśmy bardzo mile ugoszczeni i poczęstowani ciepłą herbatą i ciastkami. Co jakby nie było chociaż to pierwszy etap było bardzo potrzebne i nikt z nas nie miał nic przeciwko, żeby się poczęstować. Jak to jednak bywa to co dobre szybko się kończy i już po 30 minutach mknęliśmy dalej w drogę do naszego dzisiejszego celu jakiem było Siedlimowo. W trakcie tego etapu odmówiliśmy różaniec oraz wysłuchaliśmy konferencji, która wygłosił nasz ksiądz przewodnik Jacek Krzesiński. Przy dźwiękach muzyki dotarliśmy do kolejnego postoju w Wójcinie. Tam zostaliśmy zaskoczeni ciepłym posiłkiem, kawą oraz ciastem. Po odpoczynku udaliśmy się na ostatni odcinek naszej trasy. W trakcie jej trwania odmówiliśmy koronkę i zawitaliśmy na mecie dzisiejszego odcinka.

Pogoda zaskoczyła nas szalenie. Odniosłam wrażenie, że jesteśmy otoczeni wielkim parasolem, który ktoś z góry nad nami otworzył. Byliśmy otoczeni deszczem jednak nas zbyt wiele kropel nie spadło. Oby tak dalej!

O godzinie 20 w kościele pod wezwaniem Michała Archanioła odbył się koncert pielgrzymkowy, przygotowany przez grupę w skład, której wchodzili:

  • Olga Wróblewska
  • Dorota Sochacka
  • Dominika Paluszak
  • Piotr Barczak
  • Jacek Jackowski
  • Jędrzej Jackowski
  • Leszek Iwiński
  • Maciej Nowak
  • Arkadiusz Kubiak.

W trakcie trwania rewelacyjnego koncertu odbył się konkurs wiedzy o pielgrzymce promienistej ze Strzelna. Były też nagrody! Koncert na pewno się podobał. W trakcie jego trwania można było posłuchać świetnych wykonań piosenek pielgrzymkowych oraz kilka niespodzianek muzycznych, za które z całego serca dziękujemy. Tak, dziękujemy za cały koncert! Z serca Bóg zapłać. O 21 odśpiewaliśmy apel jasnogórski i poinstruowani przez przewodnika udaliśmy się na nocleg. Bo jutro czeka nas kolejny dzień naszej wędrówki.

Tak, więc, to chyba tyle na dzisiaj i zapraszamy do obejrzenia galerii z dzisiejszego dnia. Do jutra!

PS. Zaskoczona zostałam dzisiaj jednym pytaniem i ogłaszam je hasłem dzisiejszego dnia. Otóż jest nim... CO TO ZA AKCJA? W kwestii wyjaśnienia, przeprowadziłam dzisiaj następującą rozmowę z jednym z kierowców, jakich mieliśmy okazję spotkać na trasie:

K: Co to za akcja?

Ja: Pielgrzymka...

K: Ale czaaaaaaad!

Zapraszamy do galerii zdjęć na następnej stronie!

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.