Tak to już!

Właśnie dzisiaj rozpoczęliśmy naszą 35. pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. To nasz jubileusz, nasz długo wyczekiwany i niesamowity czas. Wielu z nas wyruszyło w drogę po raz kolejny, są jednak w naszym gronie osoby, które idą po raz pierwszy. Oficjalnie do naszego grona zostaną przyjęte w Stoczkach, ale o tym poinformujemy w osobnej relacji :) Chrzest się odbędzie, oj się odbędzie :) Ten rok też jest wyjątkowy z innego powodu. Nasza dość liczna w tym roku grupa, bo składająca się z 72 pątników, połączyła swe siły z grupą promienistą ze Żnina. Wraz ze swoim przewodnikiem Księdzem Krzysztofem Kawalerskim(tak, tak, z tym samym, który prowadził naszą grupę kilkukrotnie) czekali na nas w Wilczynie i od jutra razem, w powiększonym składzie wyruszamy na szlak. Bardzo cieszymy się z zaistniałej sytuacji i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wspaniale spędzić czas i z uśmiechem na ustach wędrować przed tron Jasnogórskiej Pani. 

 

Nasz dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, która została odprawiona przez naszego tegorocznego przewodnika księdza Daniela Leszczyńskiego, nowego wikariusza naszej parafii. Po błogosławieństwie, którego udzielił nam przez naszego Księdza Proboszcza Ottona i po odmówieniu Anioł Pański ruszyliśmy na naszą trasę. Było gorąco, oj było... Słońce oświetlało nam drogę i przy okazji pokolorowało nasze ciała. Filtry jak najbardziej potrzebne :) W trakcie pierwszego odcinka ksiądz przewodnik opowiedział nam troszkę o sobie i przedstawił zasady obowiązujące nas w trakcie wspólnego pielgrzymowania. Na drugim odcinku wysłuchaliśmy konferencji i dowiedzieliśmy się kto z nas pielgrzymuje najdłużej. Są w naszym gronie osoby, które idą po raz kolejny, niepobitą rekordzistką jest siostra Stenia, która wędruje po raz 30, Tomasz- 25 i Daniel 18 raz. Tak, są wśród nas rekordziści :) Kolejne odcinki to cudowny poczęstunek, który przygotowały dla nas Panie z Wójcina i oczywiście przywitanie chlebem i solą przez mieszkańców Wilczyna. Ich gościnność i dobroć jest niedoopisania...

 

O godzinie 20 rozpoczął sie wieczór UWIELBIENIA, przygotowany przez zespół muzyczny Maran-aTha ze Żnina. W jego skład wchodzili:

- Mariusz Adamczyk - perkusja

- Kasia Osińska - śpiew

- Sławek Walczak - bas

- Marcin Burzyński- trąbka

- Krzysztof Kawalerski -klawisze

 

Mieszkańcy Wilczyna, pielgrzymi ze Strzelna i Żnina oraz wszyscy przybyli mieli okazję posłuchać utworów muzycznych w cudownych aranżacjach i cieszyć ucho pięknym wokalem. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak cudowny koncert. 

 

Już jutro w powiększonym składzie wyruszamy do kolejnego miejsca na naszej drodze jakim jest Licheń. Trzymajcie za nas kciuki, pogoda nie odpuszcza a my nie mamy zamiaru się poddać. Pamiętamy o wszystkich dobroczyńcach i modlimy się w niesionych intencjach. Pamiętajcie o nas w modlitwach! Szczęść Boże!