logo 2013Pielgrzymka wyruszy 28 lipca 2013 roku po Mszy Św. o godz. 11.30 ze Wzgórza Św. Wojciecha.
Z przyczyn organizacyjnych zapisy trwają do czwartku 25 lipca 2013. Biuro pielgrzymkowe będzie odbierać prowiant, wskazany w regulaminie, w sobotę 27 lipca 2013. Bliższe informacje, co do konkretnego miejsca i godzin otwarcia biura podamy w późniejszym terminie.

W tym roku po raz pierwszy Przewodnikiem grupy będzie Ks. Wojciech Zniszczol.

Jako, że jest to 30 jubileuszowa pielgrzymka przygotowania do niej trwają już od dawna. Z inicjatywy ks. Jacka Krzesińskiego został zakupiony pielgrzymkowy ornat, który ks. Jacek poświecił podczas Mszy Św. w Kościele Św. Prokopa, na której też został pożegnany przez pielgrzymów, z którymi wędrował przez 3 lata. Ponadto przygotowane zostały inne pielgrzymkowe gadżety - flaga, koszulki, smycze. W tym roku również powrócimy do wieloletniej tradycji podczas 3 dnia marszu i Konin obejdziemy znów "wałami".

Jak co roku, na koniec pierwszego dnia wędrówki, przy Kościele Parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Siedlimowie o godz. 20.00 odbędzie się koncert.  Brat Waldemar (Mundek) zapewnia, że będzie to koncert wyjątkowy jak przystało na wyjątkowy jubileusz.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Wiem, komu uwierzyłem". Przez kolejne dni drogi pielgrzymi będą rozważać hasła cząstkowe: wierzę w Boga, który jest, który mówi, który kocha, wierzę w Chrystusa, który stał się jednym z nas, który mi ufa i zaprasza, który umarł za mnie, który zmartwychwstał i żyje, wierzę w Ducha, który działa oraz wierzę w życie, które nie kończy się tutaj.

 

Nie masz uprawnień do publikowania komentarzy.

New Xbox Games
Susnet Twitter